Blog Pati Sołtysik prosi o zaakceptowanie plików cookie związanych z działaniem strony internetowej. Więcej informacji o plikach cookie i przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce ochrony prywatności.późniejAKCEPTUJE

polubiłam siebie

Kilka razy pisałam już o tym, że czuję, że rok 2020, w którym skończę symboliczne 30 lat jest dla mnie przełomowy i wyjątkowy. Właśnie, w tym roku trzydziestych urodzin czuję się niezwykle dobrze w swoim życiu, chociaż wcale nie zawsze tak było . Pełnoprawną „trzydziestką”stanę się w dniu 1 kwietnia ale teraz już mogę powiedzieć Wam, że jest pięknie! Lubię siebie jako kobietę, matkę, żonę. Lubię siebie, po prostu.

Najważniejsze jest to, że wreszcie odpuściłam… sobie samej przede wszystkim! Dojrzałam do tego aby zrozumieć i zaakceptować, to że opinia innych ludzi tak naprawdę nie ma najmniejszego wpływu na moje życie. Bo to ja tym życiem żyję. Nie dogodzę wszystkim i zawsze „życzliwi” znajdą powód aby mnie skrytykować . Czasem nawet mam wrażenie, że „co bym nie zrobiła i tak będzie źle”. Nawet bliscy ludzie ze swojej perspektywy nie zawsze zrozumieją moją sytuację, moje wybory. Ale to moje życie i nikt za mnie go przecież nie przeżyje. 

Od niedawna przestałam to analizować i nadmiernie się przejmować. To moje „odpuszczenie” to był zdecydowanie proces … długi ale jestem przeszczęśliwa i teraz czuję się lekko ! Jak mówi mój mąż: od początku roku pędzę i ciężko mnie zatrzymać ! 

Po wielu miesiącach odzyskałam pełnię szczęścia i równowagę w moim małżeństwie. Wiem, że warto było zawalczyć !  Bo o miłość zawsze warto walczyć ( pod warunkiem, że naprawdę jest to miłość).

Umocniła się we mnie świadomość własnej wartości  i poczucie spełnienia w macierzyństwie. Dopiero w magicznym 2020 r. wiem, że mogę podjąć nowe wyzwania zawodowe, wreszcie przestaje deprecjonować (pod wpływem zawistnych osób) pracę „ w internecie” . 

Lubie siebie, swoje ciało choć nie jest ono idealne. Lubie siebie jako kobietę i zdecydowanie akceptuję swoje słabości, z czym miałam wcześniej duży  problem…Lubię siebie zdecydowaną i siebie kruchą w ramionach Andrzeja. Odpuściłam mojemu perfekcjonizmowi i poczułam ulgę… nic nie muszę, ale wiele mogę ! I zamierzam to robić ! Chce się rozwijać, czasem odpoczywać i dobrze czuć się sama ze sobą w każdej sytuacji. Od zawsze powtarzam „życie jest tylko jedno” i ja moje naprawdę polubiłam ! A teraz zamierzam z niego w pełni korzystać!

Od dawna unikam porównań do innych, zaglądania w cudze życie, nie cierpię typowo polskiego zawistnego zazdroszczenia. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ? Niech będzie dobrze tu gdzie jesteśmy! I tego Wam życzę, polubienia samych siebie i swojego życia. Odpuśćcie samym sobie, a będzie pięknie. Wiem co mówię!


zdjęcia Łukasz Cardigan Brothers

Moja sukienka Bizuu

Biżuteria Apart

buty Kazar

kapelusz Le Szapo

0 0 votes
Article Rating

Patrycja Sołtysik9 lutego, 2020share

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Magdaleynaz
Magdaleynaz
4 lat temu

Bardzo wartościowy wpis. Właśnie teraz był mi potrzebny… dziękuję!

Lili
Lili
4 lat temu

Pięknie napisane, jestem tego samego zdania 👍

4
0
Would love your thoughts, please comment.x