Blog Pati Sołtysik prosi o zaakceptowanie plików cookie związanych z działaniem strony internetowej. Więcej informacji o plikach cookie i przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce ochrony prywatności.późniejAKCEPTUJE

Święto Miłości

Walentynki, podobnie jak Halloween mają w naszym kraju wielu przeciwników.  Mam wrażenie, że niemal co chwilę słyszę (w  sumie zgorzkniałe) „ja nie obchodzę Walentynek” .

Przecież to takie kiczowate, skomercjalizowane święto… miłości! 😉 No właśnie – przecież to dzień pełen Miłości ! Więc jak można nie obchodzić takiego święta ? 

Można to oczywiście zdecydowanie  robić po swojemu i nikt nie zmusza nas aby poddawać się szalonym zakupom z tej okazji .

Ja zachęcam Was, aby 14 luty był po prostu miłym pretekstem do wyznania miłości nie tylko mężowi/ partnerowi ale wszystkim, których kochamy, tym najbliższym. U mnie w rodzinie od zawsze była tradycja że dawaliśmy sobie w domu drobne upominki z okazji walentynek. Uważam, że to fajny zwyczaj i  teraz już bardzo świadomie Staszek również w tej tradycji uczestniczy. 

Sam wybrał walentynkowy drobiazg dla ukochanej cioci Ali, coś od nas dla Andrzeja i uroczo tłumaczył sprzedawczyni  w calzedonii,  że kupuje babci i dziadkowi walentynkowy prezent i poprosił o trochę serduszkowego confetti z wystawy, które oczywiście dostał. To wszystko są drobiazgi, ale tak naprawdę ważne gesty. 

Nie lubię kiedy ktoś mówi ( zazwyczaj sarkastycznie) ja to walentynki mam cały rok … Owszem, często mówię moim chłopakom że ich kocham i staram się w ciągu całego roku sprawiać im przyjemność, żeby czuli jak są dla mnie ważni, ale nie wyklucza to „wyjątkowości i symboliki 14 lutego”.

Świat pędzi, my też. Uwielbiam tempo naszego życia, ale z drugiej strony czasem potrzebujemy małej przerwy, zatrzymania i celebrowania chwili – a walentynki to idealny pretekst. W tym roku będziemy świętować jutro – kiedy będziemy już wszyscy razem. Powiedziałabym nawet, że czeka nas tydzień walentynek z okazji ferii, na  które wyjeżdżamy. Najcenniejsze co możemy dać i otrzymać to czas razem ! 

Chociaż słyszałam jak Stasiek umawiał się z tatą przez telefon, że walentynkę dla mnie kupią w Wiedniu – cyt. „Tato, ja wiem lepiej co się mamusi podoba to Ci pokaże w sklepie” ! 😉

Więc namawiam Was z całego serca : świętujmy ! Świętujmy Miłość! , a walentynki traktujmy jajko miły pretekst do wyznania uczuć.


zdjęcia Łukasz Cardigan Brothers

sukienka Just Paul

biżuteria Apart

5 1 vote
Article Rating

Patrycja Sołtysik14 lutego, 2020share

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x