Blog Pati Sołtysik prosi o zaakceptowanie plików cookie związanych z działaniem strony internetowej. Więcej informacji o plikach cookie i przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce ochrony prywatności.późniejAKCEPTUJE

Dzień Matki

W zasadzie w każdym wywiadzie jaki udzieliłam zawsze pada pytanie: jaką mamą jesteś ? Jaką mamą chcesz być dla swojego syna ?

Odpowiedź ( przynajmniej teoretycznie) jest prosta: najlepszą ! 

A tak zupełnie poważnie mówiąc, to kiedyś Staś wystawi mi ocenę. Ja staram się w pełni wykorzystać jego dzieciństwo oraz moje macierzyństwo i cieszyć się tym czasem w stu procentach. Jestem obecna oraz zaangażowana i uważam za ogromny przywilej to, że mogę towarzyszyć mojemu synkowi w dorastaniu, pokazywać świat, kształtować wrażliwość … po prostu być jego Mamą. Opiekunką, przyjacielem, przewodnikiem…

Im Stasiek jest starszy tym bardziej odczuwam wagę mojej roli w jego życiu. Dostrzegam jak wiele ode mnie zależy, choć z drugiej strony nieraz boleśnie się przekonuje o mojej bezsilności wobec czteroletniego złośnika.

Nigdy nie powiem, że macierzyństwo to sielanka i same piękne chwile, ale właśnie takich momentów według mnie jest najwięcej.

Bezwarunkowa wzajemna miłość dziecka i mamy  to najcudowniejsze bezcenne uczucie, którego nie da się do niczego porównać. I to jest nagroda za wszystkie trudny macierzyństwa.

Kocham Stasia odkąd zobaczyłam na pierwszym usg małą kropeczkę.Później gdy dowiedziałam się że mogę stracić tą kropeczkę na zawsze kochałam ją coraz mocniej i poznałam uczucie ( które już zawsze będzie mi towarzyszyć) strachu matki o swoje dziecko. 

Gdy 9 sierpnia 2015 pierwszy raz przytuliłam małego kluska moja macierzyńska miłość wprost eksplodowała i od tamtego dnia stale rośnie ( choć nie wiem jak można kochać coraz bardziej ! ) …

Uczę Stasia celebrowania różnych okazji. Imienin, urodzin i ważnych świąt jak właśnie Dzień Mamy. Są kwiaty i prezenty i dużo wzruszeń. Te dni są wyjątkowe choć tak naprawdę uważam, że Dzień Mamy to ja mam codziennie ! 

Staram się aby każda nasza chwila była wyjątkowa. Czy to w deszczu podczas spaceru w lesie czy podczas zabawy w domu.

 Bliskość, to że jesteśmy razem – to dla mnie najlepszy prezent od losu.

Dlatego dzisiaj 26 maja, dziękuje mojemu Synowi za zaszczyt bycia Jego Mamą. Za każdą wspólną chwilę, za to, że pokazuje mi świat na nowo. Za to, że jestem Mamą Stasia.


Za piękne zdjęcia dziękujemy Cardigan Brothers

Nasze żółte płaszcze są z Zara

Kalosze Hunter

0 0 votes
Article Rating

Patrycja Sołtysik26 maja, 2019share

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
emila
emila
4 lat temu

Tworzycie z synkiem cudowny duet!

Olga
Olga
4 lat temu

Wspaniała, ciepła relacja Matki i Syna ❤️ zgadzam się, że Dzień Matki powinien być codziennie i staram się okazywać miłość i szacunek mojej mamie każdego dnia i bardzo cieszę się, że Ją mam 😍 rok temu straciłam tatę i teraz jeszcze głębiej odczuwam bliskość mamy.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x