Blog Pati Sołtysik prosi o zaakceptowanie plików cookie związanych z działaniem strony internetowej. Więcej informacji o plikach cookie i przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce ochrony prywatności.późniejAKCEPTUJE

noworoczne stare sprawy

To mój pierwszy wpis w nowym 2020 roku. Pierwsze dni stycznia były na tle intensywne i bogate w różne wydarzenia, że tak naprawdę nie miałam wystarczająco czasu aby usiąść i zebrać myśli oraz podzielić się z Wami nowym tekstem. Ale jestem już i obiecuje wystartować ze zdwojoną siłą ! Otwórzmy zatem wspólnie nowy rok na moim blogu;-) 

Jeśli chodzi o noworoczne postanowienia to przyznaję szczerze- nie mam ich! Mam  jednak swoje cele, marzenia, ale jak mówi moja trenerka Ada Palka „ nic nie musisz, ale możesz”! I z takim nastawieniem będę realizować kolejne projekty zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Nadal będę się trzymać mojej życiowej dewizy „życie jest tylko jedno” , dlatego mam w planach kolejne podróże- wspaniały czas z moimi najbliższymi w wyjątkowych miejscach. Przed nami również intensywny czas na budowie naszego wymarzonego domu! To marzenie które spełnia się obecnie daje mi ogromne szczęście i  tak naprawdę motywację do dalszego działania. Jeszcze w styczniu zaczynam też dwa ważne projekty zawodowe, o których już niebawem Wam z radością więcej opowiem !  

Dzieje się i taki będzie ten rok- jeszcze bardziej intensywny od poprzedniego !

Są też pewne kwestie, które niestety nie zmieniają się z roku na rok… chociaż tak naprawdę przybierają na sile.

Niemal od początku mojej aktywności w mediach społecznościowych, a tak naprawdę już wcześniej za sprawą mimowolnej obecności na portalach plotkarskich w moim życiu niemal codziennie dotyka mnie hejt. 

Od ośmiu lat, odkąd związałam się z moim mężem Andrzejem jestem atakowana przez różne osoby mimo, że nikomu nie zrobiłam nic złego… 

Ktoś czasem powie „to cena bycia osobą publiczną” . Nieprawda ! Nie ma zgody na hejt – w żadnym wypadku i nie ma innej taryfy dla osób publicznych czy rozpoznawalnych.

U mnie hejt to „chleb powszedni” ale się na niego nie godzę! Czasem  to tylko „szpilki i złośliwości” a często „real na cyberprzemoc”. Staram się odcinać od wszelkich złych emocji, tego typu wiadomości i komentarzy nie znaczy to jednak, że całe zjawisko i jego siła mnie nie dotyka, nie boli.

Czuję niesprawiedliwość i przeraża mnie motywacja osób chcących sprawić innym ból. 

Razem z moim mężem ( tak, starszym ode mnie o 24 lata) życzymy Wam w nowym roku więcej życzliwości i tolerancji do innych ludzi. Od ciebie zależy czy na zdjęciu, na którym jestem z Andrzejem  zobaczysz dwójkę szczęśliwych ludzi czy też „dziada i młodą laskę, sponsora i utrzymankę, ojca z córką…” 

Cudze życie jest cudze i niech tak pozostanie! Nawet  jeśli fragmenty tego życia możemy podglądać. Nie rańmy się wzajemnie „swoimi opiniami” i zastanówmy się pięć razy zanim coś skrytykujemy, bo po pierwsze jedno zdjęcie na instagramie to często zbyt mała i płytka podstawa do oceny, a po drugie czy nasza „krytyka” wniesie coś i zmieni … czy tylko sprawi przykrość ? Bądźmy dla siebie dobrzy, a dobro powraca ! 

Mam też jeden noworoczny apel i prośbę. Często mówi się że hejterzy to osoby zakompleksione, ludzie o niskim poczuciu własnej wartości. Myślę że to prawda,choć oczywiście nie usprawiedliwia to ich działania. Mam więc prośbę do rodziców , abyście wychowywali swoje dzieci na pewnych siebie i znających swoją wartość ludzi. Może wtedy nie będzie kolejnego pokolenia hejterów… 

Mnie przerażają te wszystkie mechanizmy nienawiści, złości i zazdrości często tej „negatywnej polskości”… Martwię się w jakim świecie dorasta i będzie funkcjonował mój syn… 

Dlatego Kochani na ten nowy rok bądźmy dla siebie życzliwi i dobrzy … i uczmy tego nasze pociechy !


zdjęcia wykonała Kasia Bonczek Happy Factory

mój komplet to Just Paul

biżuteria Apart

strój Stasia link

Złote dekoracje Meri Meri link do sklepu

0 0 votes
Article Rating

Patrycja Sołtysik7 stycznia, 2020share

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x