Blog Pati Sołtysik prosi o zaakceptowanie plików cookie związanych z działaniem strony internetowej. Więcej informacji o plikach cookie i przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce ochrony prywatności.późniejAKCEPTUJE

oddech

Ciężko mi zrozumieć i przywyknąć do nowej rzeczywistości. I choć od wielu tygodni napływały do nas niepokojące sygnały i wiadomości z innych krajów, wydawało mi się, że jakimś cudem nas to nie dotknie. Nie wiem czy to z naiwności, czy wynikało to raczej z braku wiedzy, ale wierzyłam, że jesteśmy bezpieczni. 

Świat się zatrzymał i my razem z nim. Staram się nie patrzeć na dom jako miejsce zamknięcia, ale jako bezpieczne schronienie. Nikt nie lubi być ograniczany i owszem czuje się nieswojo, chociaż jednocześnie doceniam każdy wspólny dzień w zdrowiu, to, że jesteśmy razem w naszym miejscu. 

Każdy spacer w oddalone od ludzi miejsca traktuje jako głęboki oddech, który dostarcza mi powietrza i na kolejne momentami trudne dni w czterech ścianach. Emocje bywają różne. Zarówno nasze dorosłe jak i te często bardziej nieposkromione, należące do Staszka. Najgorzej kiedy te negatywne odczucia nawarstwiają się… jednak to są tylko momenty. Trudne i kryzysowe ale chwile w ciągu całego dnia. Lubimy przecież spędzać ze sobą czas i tak po prostu być razem. 

Zdecydowanie wszystko jest nie tak jak miało być… jest inaczej, trudniej ale to nie znaczy, że musi być źle. Sytuacja oczywiście jest skomplikowana i niepewna, ale nawet w tak trudnym czasie staram się patrzeć pozytywnie. Szukać drobiazgów dających pozytywną energię. Za kilka dni moje trzydzieste urodziny… Jak nietrudno się domyśleć szalonej imprezy i świętowania nie będzie. Na to jeszcze przyjdzie czas! Najważniejsze, że tego dnia będę mieć przy sobie moich najbliższych. Myślę, że teraz każdy z nas docenia co tak naprawdę jest w takich momentach i życiu najważniejsze. 

Przed nami jeszcze wiele trudnych dni. Ale wierzę, że przyjdzie ten czas kiedy spacer w lesie nie będzie jedynym oddechem na jaki możemy sobie pozwolić. 


Zdjęcia Izabela Pluskwa Fotografia Fotsika

moja sukienka Tova

kapelusz Le Szapo

0 0 votes
Article Rating

Patrycja Sołtysik27 marca, 2020share

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x