Blog Pati Sołtysik prosi o zaakceptowanie plików cookie związanych z działaniem strony internetowej. Więcej informacji o plikach cookie i przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce ochrony prywatności.późniejAKCEPTUJE

Syndrom wrześniowy

 

Przyznam szczerze, że jestem naprawdę zaskoczona, że jako prawie trzydziestoletnia kobieta po raz pierwszy od dawna ale oczywiście nie pierwszy raz w moim życiu odczuwam „syndrom początku szkoły”. Inaczej mówiąc wrześniowy początek wszystkiego. 

Mimo, że moją edukację na ten moment zakończyłam na studiach magisterskich, to jakoś powrót Staszka do przedszkola po wakacjach, zapisywanie go na zajęcia dodatkowe i ogarnianie logistyki z tym związanej spowodowało, że wróciły do mnie emocje z przed powiedzmy piętnastu lat.

Czyli to jest ten następny poziom współodczuwania na poziomie dziecko- mama? Też tak macie ?

Naprawdę jestem zaskoczona ! Co dopiero będzie jak Staszek pójdzie do szkoły… 

I żeby była jasność- ja nie czuję, że „my idziemy razem do przedszkola i na zajęcia” – po prostu nie sądziłam, że z perspektywy mamy towarzyszącej przedszkolakowi wrócą emocje z przed lat 😉 lekki stres, poczucie obowiązku i ogarnianie wszystkich dodatkowych zajęć. Rola mamy nabiera nowych aspektów, a odpowiedzialność za swoje dziecko nowego znaczenia. Ja jako perfekcjonistka chciałabym wszystko idealnie rozplanować i oczywiście mieć wszystko pod kontrolą . Taki już mój charakter 😉

Gdy chodziłam do szkoły, im byłam starsza lubiłam to, że we wrześniu nowe puste zeszyty oznaczały nowy rozdział, nową szansę i cele. W tym roku podobnie siedzę z notatnikiem i planuje najbliższe tygodnie oraz  miesiące. Będzie naprawdę intensywnie, różnorodnie i mam nadzieję bardzo pozytywnie;-)

Jako uczennica nie specjalnie cieszyłam się na koniec wakacji, chociaż generalnie lubiłam chodzić do szkoły. Od ośmiu lat wrzesień ma dla mnie też bardzo sentymentalne i symboliczne znaczenie. Pod koniec tego miesiąca będziemy świętować z Andrzejem nasz ósmy rok razem! z tej okazji przygotowaliśmy dla Was historię naszego związku opowiedzianą w wyjątkowym miejscu… ale o tym już za kilka dni;)


Zdjęcia wykonał Łukasz

SUKIENKA Vissavi

Buty Akardo

0 0 votes
Article Rating

Patrycja Sołtysik5 września, 2019share

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Olga
Olga
4 lat temu

Ja również mam syndrom wrześniowy, tylko w pracy… Początek września oznacza masę obowiązków w szkole i ten tydzień był dość wymagający.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x