Blog Pati Sołtysik prosi o zaakceptowanie plików cookie związanych z działaniem strony internetowej. Więcej informacji o plikach cookie i przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce ochrony prywatności.późniejAKCEPTUJE

bezcenne wspólne chwile

W ostatnim wpisie opowiadałam o tym, jak bardzo zależy mi aby poznawać i mieć wstęp do świata mojego syna. Chcę abyśmy posiadali jak najwiecej „łączników” i tego co nas zbliża. Staś w sierpniu będzie sześciolatkiem i zdecydowanie widzę jak na przestrzeni tych kilku lat zmienia się sposób naszej wspólnej zabawy. Od moich początkowych animacji i zabawiania malucha, po coraz bardziej świadome narracje ze strony Stasia, do sytuacji obecnej gdy szef i reżyser jest tylko jeden. Mój syn świetnie potrafi bawić się też sam, co nie ukrywam również ogromnie mnie cieszy, bo w wielu momentach daje mi to przestrzeń na domowe obowiązki i inne zajęcia. Zawodowo staram się jednak aby popołudnia po przedszkolu były dla nas. Aby mieć dla niego czas. Choć nie zawsze jest to łatwe, ale staram się aby mój synek nie słyszał ode mnie często : nie teraz! nie mam na to/ dla ciebie czasu. Przecież ten czas jest najcenniejszy i tak szybko ucieka. Dlatego łapię te ulotne chwile pokazując konsekwentnie Stasiowi : jestem tu z Tobą. Jesteśmy razem.

Nie twierdzę, że każdy nasz dzień jest idealny i perfekcyjny, ale staram się aby choć zwykły, był wyjątkowy. Oczywiście będziemy celebrować nadchodzący dzień matki i przypadający kilka dni później dzień dziecka, ale z pełną świadomością twierdzę, że dzień matki (i dziecka) mam codziennie. I z takim podejściem i nastawieniem stworzyłam listę fajnych i wyjątkowych prezentów oraz produktów dla Was (aby fajnie wspólnie spędzić czas, nie tylko od święta).

Jestem przekonana że większość rodziców w czasie pandemii, kupowała swoim dzieciom więcej nowych zabawek, po to aby niejako wynagrodzić dzieciom trudną sytuację, czy też zająć maluchy kiedy dorośli potrzebowali czasu do pracy… W naszym domu oczywiście też przybyło kolejnych zabawek jak i również gier na Xbox. Przez miesiąc, gdy chorowałam na covid i przebywaliśmy we dwoje ze Stasiem na izolacji pojawiło się u nas kilka nowych zestawów lego oraz puzzli i gier, które oboje uwielbiamy. Jak wiecie (bo pisałam o tym wiele razy, a ostatnio TU) marka Janod towarzyszy nam od niemal początku życia Stasia. Obecnie są to głównie puzzle i gry, które są najfajniejsze jakie mamy w swojej kolekcji. Do listy prezentów dorzucam też kilka pozycji od Mudpuppy, bo zdecydowanie również zasługują na uwagę. Potraktujcie proszę moją listę jako inspirację na nadchodzący dzień dziecka, ale też jako propozycje prezentów dla całej rodziny. Podarujcie sobie bezcenne wspólne chwile, a puzzle i gry idealnie je dopełnią.

Oto nasza lista:

Zacznijmy od słynnych magnetycznych książek Janod. Układanki, które zajmowały Staszka gdy miał dwa latka, teraz również są przez chętnie przez niego używane. Kosmiczna Magnetibook jest zdecydowanie bardziej skomplikowana, niż układanki, od których zaczynał mały Staś. Natomiast magnetyczne dinozaury pomagają Stasiowi utrwalić nazwy wszystkich gatunków (ja nadal ich nie rozróżniam, ale Staszek to zupełnie co innego:) Kilka razy podkreślałam też, że jest to idealna zabawka na podróż.

LINK do magnetycznej układanki kosmos oraz LINK do dinozaurów

Druga propozycja tu stuelementowe puzzle Mudpuppy świecące w ciemności, idealne zarówno do wspólnej zabawy jak i kibicowaniu dziecku w samodzielnym układaniu. Stanisław jak każdy mężczyzna łasy jest na pochwały, a ja lubię mieć powód aby powiedzieć mu, że zrobił coś super, że jestem z niego dumna. Zdrowe budowanie poczucia własnej wartości jest naprawdę bardzo ważne.

LINK do dinozaurów oraz LINK do kosmosu

Na naszej liście nie mogło też zabraknąć bardziej skomplikowanych układanek angażujących całą rodzinę. Pokazywałam kiedyś ulubione przez Stasia (i nas) puzzle tego typu : układ słoneczny. Niedawno dołączyły do nich układane z puzzli ciała człowieka oraz nasz hit czyli wielkie dwustuelementowe puzzle z mapą dinozaurów i dodatkowymi figurkami dinusiów, idealnymi do zabawy. Dinozaurowa układanka do łatwych nie należy ale tym bardziej złożenie jej daje wszystkim ogromną satysfakcję.

LINK do dinozaurów, LINK do kosmicznej układanki oraz LINK do ciała czlwieka

Pozostając w dinozaurowych klimatach dodajemy do listy czadowe dwustronne puzzle Mudpoppy. Jedna wersja układanki to postaci dinozaurów, a druga to ich szkielety.

LINK do podwójnych dinozaurowych puzzli

Z Mudpoppy dokładamy jeszcze ekstra puzzle z ukrytymi elementami, które odkrywamy po złożeniu całego obrazka przy użyciu specjalnej „magicznej lupy”. Układanka sama w sobie nie jest skomplikowana (42 elementy) i jestem przekonana, że również młodsze dzieci świetnie samodzielnie sobie poradzą. Staś uwielbia bawić się w detektywa po złożeniu puzzli.

LINK do sekretnych puzzli

Zdecydowanie polecimy Wam też „wafelkowe” klocki, które można układać wedle własnej wyobraźni lub załączonych instrukcji. Staś jest bardzo aktywnym (wręcz nadaktywnym dzieckiem) i takie ćwiczenia koncentracji, jak przy układaniu tego typu klocków są dla niego niezwykle istotne. Wiem też, że jest to fajna poręczna zabawka, którą będę zabierała ze sobą dla Stasia podczas wyjść do restauracji (po zakończonym lockdownie).

LINK do kreatywnych klocków

Na deser dopisujemy dwie zręcznościowe i uczące logicznego myślenia gry od Janod. Obie opierają się na utrzymaniu równowagi ustawianych elementów. Prostsza jest zdecydowanie wersja kosmiczna, natomiast z akrobatami zdecydowanie jest trudniej. Gry oprócz świetnej zabawy są dla dzieci ważnym doświadczeniem zdrowej rywalizacji i co często ciężko przychodzi Stasiowi, nauką przegrywania.

LINK akrobatów oraz LINK do kosmicznej gry

Razem ze Stasiem życzymy Wam wspaniałych bezcennych wspólnych chwil i dużo dobrej zabawy!

4.2 5 votes
Article Rating

Patrycja Sołtysik16 maja, 2021share

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x