Blog Pati Sołtysik prosi o zaakceptowanie plików cookie związanych z działaniem strony internetowej. Więcej informacji o plikach cookie i przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce ochrony prywatności.późniejAKCEPTUJE

bezpieczna akademia

Są  aspekty Macierzyństwa, w których od samego początku jestem bardzo stanowcza i bezkompromisowa.  Jedną z takich kwestii jest bezpieczeństwo mojego dziecka.  Od zawsze w mojej internetowej działalności mocno podkreślam rolę kasków ochronnych w dbaniu o zdrowie, a czasem życie naszych dzieci. Głowa to przecież najważniejsza część ciała i jak Staś mówi „mózg to komputer, który programuje wszytko w naszym ciałku” . Najprościej mówiąc tak przecież jest. 

Nie jestem w stanie uchronić mojego synka przed wszystkimi upadkami, ale mogę zminimalizować ich skutki. Rękę, nogę można poskładać… natomiast nie głowę. Nie ma sytuacji w której Staś korzystałby z hulajnogi czy rowerka bez ubranego kasku. Od samego początku bardzo tego pilnowałam i dla mojego synka jest to naturalne. Z czego nie ukrywam jestem bardzo dumna. 

Chciałabym żeby dla innych dzieci i ich mam też było to takie oczywiste . Zawsze powtarzam, że każdy rodzic jest specjalistą od swojego dziecka i nie powinniśmy ingerować w cudze metody wychowawcze, ale przyznaje że nadal zadziwia mnie jak wiele osób nie zwraca uwagi na ochronę głowy swoich dzieci podczas jazdy na rowerkach, hulajnogach i innych pojazdach . W zasadzie po każdej mojej publikacji na ten temat dostaje w wiadomościach prywatnych wiele smutnych historii i przykładów kiedy przez taki właśnie brak świadomości czy wyobraźni „jadąc tylko do osiedlowego sklepu”, „jeżdżąc tylko na podwórku przed domem” dziecko niefortunnie upadło i właśnie przez brak ochrony głowy taki upadek skończył się tragicznie … Nie życzę nikomu aby uczył się na błędach, szczególnie takich … i wciąż zastanawia mnie skąd taki brak wyobraźni ? 

Zarówno w świecie realnym ( obserwując inne dzieciaki w parkach czy przedszkolu Staszka) oraz w świecie internetowym (patrząc na konta np instagramowe innych mam) niestety pełno jest przypadków, gdy kask jest zbędnym gadżetem , nie jest czymś koniecznym… Córka znanej prezenterki telewizyjnej częściej jeździ w ślicznym słomkowym kapeluszu niż w kasku, co relacjonuje na instagramie dumna mama, z kole dziecko znanej trenerki wielokrotnie oglądaliśmy pędzące na hulajnodze bez ochrony głowy … a wydawałoby się, ze mama sportowiec ma świadomość możliwych kontuzji … Czemu tak jest- nie wiem. Dla mnie przemieszczające się dziecko na hulajnodze bez ubranego kasku, porównuję do tego, gdyby ktoś próbował mi powiedzieć, że przecież dziecko nie potrzebuje pasów czy fotelika w samochodzie. A przecież potrzebuje, prawda?

Staram się brać odpowiedzialność za treści, które publikuje zarówno tutaj na blogu jaki na moim instagramowym koncie i nie wyobrażam sobie narażać moje dziecko na niebezpieczeństwo i w dodatku relacjonować taką sytuacje tym samym komunikując, że tak jest w porządku. Co więcej postanowiłam sobie za punkt honoru aby zrobić coś więcej…

Rok temu zamieściłam na moim blogu wpis „jazda z głową” i niedługo po jego publikacji razem z Moto Parkiem w Krakowie rozpoczęliśmy prace nad Bezpieczną Akademią. Tak po kilku miesiącach pracy powstało edukacyjne miejsce ( które niestety ze względu na pandemię na ten moment może działać tylko internetowo). Przy wsparciu policji, profesjonalnych instruktorów, lekarzy i innych fantastycznych zaangażowanych osób opracowaliśmy program edukujący dzieci w kwestii szeroko pojętego bezpieczeństwa jako najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Akademia dopiero rozpoczyna swoją działalność ale wierzę, że zrobi wiele dobrego. Jeśli przekonam chociaż jedno dziecko lub jego mamę, że nie ma jazdy bez kasku to będę to uważała za największy sukces ! 

Z okazji zbliżającego się dnia dziecka jako Akademia razem z marką Scoot & Ride przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest kask ochronny z najnowszej kolekcji Scoot&Ride oraz odblaskowe nagrody od naszej Akademii. Zasady są proste! Pobierz przygotowaną przez nas kolorowankę i podaruj ja swojemu dziecku do udekorowania wg jego pomysłu. Dozwolona jest każda technika. Gdy praca będzie gotowa udostępnijcie ją u siebie na profilu instagramowym (jako post lub na stories) i koniecznie oznaczcie profil @bezpieczna_akademia, @pati_soltysik oraz hasztag #jazdazgłową.

Na profilu Akademii udostępnimy wszystkie konkursowe prace, a 29 maja wyłonimy zwycięzcę bezpiecznego konkursu. Konkurs trwa do 29 maja do godz 12:00.

poniżej konkursowa kolorowanka:


Zdjęcia Izabela Pluskwa Fotografia Fotsika

Hulajnoga i Kask Scoot & Ride

Sukienka Laurella

Biżuteria Apart

Torba Family Bag Childhome

3 2 votes
Article Rating

Patrycja Sołtysik24 maja, 2020share

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
6 miesięcy temu

Bardzo doceniam Twoje zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa dzieci, zwłaszcza w kontekście jazdy na rowerkach i hulajnogach. Twoje spostrzeżenia na temat znaczenia kasków ochronnych są niezwykle ważne i mogą uratować wiele młodych żyć. Jest to temat, który niewątpliwie zasługuje na więcej uwagi i dyskusji wśród rodziców. Poruszam podobne tematy w basniolandia.pl.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x