Blog Pati Sołtysik prosi o zaakceptowanie plików cookie związanych z działaniem strony internetowej. Więcej informacji o plikach cookie i przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce ochrony prywatności.późniejAKCEPTUJE

soboty niesprzątające

Ostatni mój grudniowy wpis zatytułowany był „porządek z bałaganu” dlatego pierwszy noworoczny tekst też będzie o sprzątaniu, choć tym razem zdecydowanie bardziej dosłownie i praktycznie. Z premedytacją publikuję go dziś- w sobotę, bo mimo iż zupełnie odwrotnie było w moim rodzinnym domu to „ja w sobotę nie sprzątam” ! Uważam, że tak jak wielkie świąteczne porządki niepotrzebnie pokoleniowo wyolbrzymiane męczyły zanim zaczęło się sprzątać, tak soboty powinny być czasem razem, a nie dniem obowiązków i odkurzania wszystkich mebli. Tej tradycji szybko się pozbyłam. Sobota jest dla nas! Możemy chwilę dłużej pospać, zrobić razem śniadanie, iść na spacer … celebrować to co często pospiesznie umyka w dni powszednie.

Staram się sprzątać na bieżąco w tygodniu i często większe porządki rozkładam na dwa dni. W tym codziennym ogarnianiu domu od początku (czyli od przeprowadzki pół roku temu) pomaga mi odkurzacz Tefal Explorer Serie 60. Wiele razy byłam o niego przez Was pytana, ale uważam, że rzetelną opinię mogę wyrazić dopiero po kilku miesiącach prawdziwego użytkowania i przyszedł na to właściwy moment. Uczciwie przyznam, że to, że my nie sprzątamy w sobotę nie oznacza, że w weekend nie ma w naszym domu żadnych porządków, bo odkurzanie odbywa się w zasadzie codziennie, ale robi to właśnie explorer.

Nasz Piesek (bo tak nazwaliśmy sprzątającego pomocnika) jest bardzo niewielkich i kompaktowych rozmiarów, a jego wysokość  to jedynie 6 cm, dzięki czemu świetnie radzi sobie i sprząta pod meblami. Początkowo miał mieć swoje miejsce w pomieszczeniu gospodarczym, jednak bardzo szybko znalazł się na stałe wraz ze swoją stacją ładującą w kuchni połączonej z jadalnią, aby być zawsze pod ręką. Piesek zazwyczaj robi obchód raz dziennie, najczęściej rano gdy my wychodzimy z domu, ale często ma też drugą turę wieczorem. Moim zdaniem jest bardzo dokładny, musimy jednak pamiętać, że taki samosprzatajacy odkurzacz nigdy nie będzie w stu procentach tak precyzyjny jak ten, którym my ręcznie sprzątamy. To ważna uwaga, bo mam wrażenie, że niezadowolenie wyrażane na forach przez niektórych konsumentów wynika z tego, że liczyli, iż kupując taki odkurzacz nie będą musieli sami sprzątać. Ja nazywam explorera pomocnikiem i realnie bardzo odciąża mnie w domowych porządkach.

Dzięki nakładce mopującej podczas odkurzania jednocześnie myje podłogi, co szczególnie w lecie bardzo doceniłam podczas sezonu ogrodowego, oznaczającego piasek i ziemię rozniesioną po mojej pięknej drewnianej podłodze przez małe Staszkowe stopki. Jak każdy nowoczesny sprzęt Tefal explorer ma swoją dedykowaną aplikację, za pomocą której mogę sterować odkurzaczem, wskazać konkretne miejsce do posprzątania oraz uzyskać informacje o koniecznych czynnościach konserwacyjnych sprzętu. Najbardziej bawią mnie komunikaty typu „piesek utknął w pomieszczeniu”, tak się dzieje gdy np najedzie na ręcznik upuszczony na podłogę w łazience.

Ważnym aspektem przypadku tego sprzętu i czymś o co często jestem pytana jest cena za takiego explorera. Ta zdecydwonie jest korzystna i kilkukrotnie niższa niż podobne roboty Roomba. Tefal Explorer Serie60 w regularnej cenie kosztuje ok 1500 zł, a obecnie jest do dostania w promocyjnej cenie 1399 zł.

Zarówno obsługa aplikacji jaki samego urządzenia są bardzo proste i intuicyjne. Należy regularnie pamiętać o czyszczeniu pojemnika oraz obrotowej szczotki, która przy moich długich włosach jak każda inna nie ma łatwego zadania. Nasz dom nie ma ogromnego metrażu ale w sumie jest to 120 m kw. powierzchni użytkowej wymagającej sprzątania. Dzięki odkurzającemu pomocnikowi ja zyskuję codziennie czas na inne domowe obowiązki oraz przyjemności. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie codzienności bez niego, a to już chyba najlepsza rekomendacja z ust kobiety. Polecam Wam zarówno ten model Tefal Explorer Serie 60 jak i soboty zdecydowanie niesprzątające.


pełna nazwa mojego modelu odkurzacza Robot sprzątający TEFAL EXPLORER S60 4w1 RG7447

LINK do sklepu z odkurzaczem

3.7 7 votes
Article Rating

Patrycja Sołtysik23 stycznia, 2021share

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] jest za codzienne odkurzanie, również weekendowe, bo tak jak posłałam jakiś czas temu ja mam soboty niesprzątające. Jednak od kilku tygodni nasz ogarniasz ma towarzystwo większego i mocniejszego kolegi Tefal […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x